wczasy w chorwacji autokarem pomoce logopedyczne wynajem camperów badania marketingowe rynku łódź dobry radca prawny warszawa prowadnica łańcuchowa

Siejemy w domu

Jeżeli chcecie przeżyć niepowtarzalną przygodę z ogrodnictwem, polecam Wam założyć własny ogródek rozsad. Od czego zacząć? Przede wszystkim najpierw wygospodarujcie miejsce na parapecie. Kolejnym krokiem będzie zakup niezbędnych produktów, takich jak: ziemia, szklarnia w której będziecie prowadzić Wasze uprawy doniczki i oczywiście nasiona i zraszacz. Warto zacząć najpierw od łatwiejszych roślin. Nowicjuszom polecam:

·         Maciejkę

·         Bazylię

·         Nagietek

·         Stokrotkę

Dla wyjątkowo opornych polecam rzeżuchę.

Możecie też zaryzykować i po prostu kupić nasiona kwiatów, które Wam się podobają.

Nasypujemy ziemi do doniczek. Dobrze żeby doniczki były dość płaskie. Potem palcem robimy małe wgłębienie, rowek wzdłuż doniczki. Do takiego przygotowanego rowka nasypujemy ziarenka z niewielkimi odstępami. Potem delikatnie przysypujemy ziemią. Nie uklepujemy i nie dociskamy ziemi! Następnie trzeba już tylko podlać zraszaczem. Staraj się nie podlewać na początku z konewki, żeby nie wbić nasionek głębiej, a potem nie połamać młodych sadzonek.

Teraz umieść doniczki w szklarni… i czekaj na efekt. Wierz mi będziesz zaskoczony, jak szybko rosną.

Script logo