technik elektryk kurs czarter jachtu wyspy kanaryjskie zimowe płaszcze ciążowe druk książek dobry fryzjer białołęka warszawa jak wiązać sznurówki

Grudnik

Grudnik to roślina znana również kaktusem Bożego Narodzenia, lub zygokaktus. Zazwyczaj kupowany jest w okresie Bożego Narodzenia. Chcemy oczywiście aby kwiat służył nam jak najdłużej.

Pielęgnacja tej roślinki nie powinna sprawić nam większych kłopotów. Najważniejsze aby zaraz po zakupieniu przesadzić ją do lekkiej ziemi z drenażem w dolnej warstwie – może być keramzyt, kamyczki, albo choćby kawałki potłuczonej ceramicznej doniczki.

Kaktus Bożego Narodzenia uwielbia słońce, więc najlepiej znajdź mu miejsce na parapecie, gdzie będzie miał ciągły dostęp do światła. Jeżeli kupisz malutką roślinę, to na kwitnienie musisz poczekać nawet rok. Jeżeli już Twój okaz rozpocznie okres kwitnienia, to obserwuj kwiaty (a będziesz to robić z przyjemnością bo są bardzo efektowne). Jeśli tylko zauważysz, ze któryś z nich przekwita i zasycha, to zadbaj aby taki zaschnięty kwiatostan usunąć. Dzięki obrywaniu starych kwiatków przedłużysz jego okres kwitnienia.

Mówią, że Grudnik zakwita głównie w okresie świątecznym. Szczerze mówiąc, wiem z doświadczenia, że kiedy się prawidłowo dba o roślinę i nawozi co kilka miesięcy, to będzie pięknie ozdabiać Wasz dom przez cały rok.

Script logo